Siemens P1C42Q4200CBST Panelboard 200A 208/120V 48 Cir NEMA 1 – image 1
Swipe
Siemens P1C42Q4200CBST Panelboard 200A 208/120V 48 Cir NEMA 1
Save 20% on branch breakers when you buy this panel
We'll match breakers to your panel & quote same day
Specifications
Part Number
P1C42Q4200CBST
Amperage
200 Amp
Manufacturer
Siemens
Condition
New--no box
Enclosure Type
Indoor
Main Breaker Part Number
QRH23B200
Panel Type
Main Breaker
Serial Number
S299
Spaces
48
Subfeed
No
Voltage
208/120 Volt
In Stock1 New--no box unit available
Description
Siemens P1C42Q4200CBST 200A 208/120V 3PH 4W MCB 48 Cir Indoor Panelboard Item pictured will be the exact item you receive unless multiple quantities are listed. Please review all pictures carefully. Please ask any questions prior to purchase. We can customize this panel with branch breakers, send us a message for details. Thank you, Brilliant Electrical Supply. Location: Main (Cardinal Lane) ZO2S16 Dimensions: 44" L x 20" W x 6" H Weight: 50 lb